Naši uspehiNovicaKD LPP ponovno na tekmovanjih OMR

19. julija 2021

Pester tekmovalni vikend je za nami, kljub slabi vremenski napovedi. Na Pokljuki so se v soboto v organizaciji Kolesarskega kluba Gorje v delno deževnem vremenu in nič kaj poletnih temperaturah pomerili amaterji za OMR Pokal Slovenije.

Poročilo KD LPP:

V soboto, 17. julija, je potekala 48. mednarodna kolesarska dirka za pokal Bleda na Pokljuki v organizaciji Kolesarskega kluba Gorje.

V deževni soboti z močnim vetrom se mokre, krožne biatlonske proge v dolžini 1060 m (ki je bila zaradi vremenskih razmer po sodniški odločitvi skrajšana na 30 krogov za mlajše in na 20 krogov za ženske in starejše kategorije) niso ustrašili tekmovalci KD LPP in dosegli zelo lepe rezultate:

– 1. mesto: Blaž Oblak, master A

– 2. mesto: Matjaž Hribljan, amater

– 3. mesto: Alič Miha, master A

– 3. mesto: Borislav Skubic, master G

– 4. mesto: Anže Povirk, master A.Poročilo:

V nedeljo 18. 7. 2021 so se kolesarji pomerili v četrti izvedbi Vzpona na Pokljuko.

Za licencirane kolesarje OMR je vzpon štel tudi za točkovanje v Pokalu Slovenije. Tekmovalci so startali v Zgornjih Gorjah, cilj je bil v Rudnem polju. Trasa je bila dolga 15,7 kilometra s povprečnim naklonom 7% in višinsko razliko 721 metrov. Na vzponu se je pomerilo 135 kolesark in kolesarjev, med njimi tudi dva naša člana.

Med Amaterji se je Matjaž Hribljan uvrstil na 7. mesto. V kat. Master – A pa je Blaž Oblak osvojil 6. mesto.

Vse pohvale gredo Matjaž Hribljan in Blaž Oblaku, ko zastopata tekmovalno ekipo in se redno udeležujeta tekem za Pokal Slovenije in odlično zastopata društvene barve KD LPP.

Vse pohvale gredo tudi organizatorjem za odlično izpeljani prireditvi.

Rezultati Pokal Bleda 17.7.2021: Prijavim.Se
Rezultati Vzpon na Pokljuko 18. 7. 2021: Prijavim.Se